Blog

Práca v zahraničí sa v súčasnej situácii stala doslova riziková. Preto sme sa my, v NLM Group rozhodli správať sa zodpovedne voči našim remeselníkom, a prerušili sme všetky spolupráce so zahraničím. Ako sa postupne uvoľňujú opatrenia, čoraz viac dostávame otázku: Kedy bude znova možné pracovať v zahraničí?

Prísne opatrenia nasadené v Rakúsku postupne prinášajú svoje ovocie. Počet nakazených klesá a postupne sa začínajú uvoľňovať aj nasadené opatrenia. Cestovanie za hranice Rakúska nie je v súčasnosti možné vôbec alebo je možné iba v obmedzenom rozsahu. Za akých podmienok môžete cestovať do Rakúska?

Štát nás potešil a zároveň aj nie. S nárastom minimálneho vymeriavacieho základu vzrastú od 1.1.2020 aj minimálne odvody SZČO do Sociálnej a zdravotnej poisťovne. A keďže naši spolupracovníci sú živnostníci, považujeme za povinnosť informovať vás, v akej výške budete platiť minimálne odvody v roku 2020. Takéto sú nové odvody 2020.

Či už sa chystáte na pohovor k nám, do NLM group a čaká vás práca v zahraničí, alebo idete na pohovor niekam inam, príprava je vždy rovnaká a dôležitá. Z ponuky práce ste si vybrali ideálnu pre vás a tak určite chcete urobiť dobrý dojem. Mali by ste byť schopný vhodne odprezentovať svoje pracovné skúsenosti a kľúčové schopnosti tak, aby ste zamestnávateľa oslovili. My vám s tým pomôžeme.

Ako čerstvý absolvent máte neobmedzené možnosti kam svoj život (osobný aj profesijný) posunúť ďalej. Jednou z nich je stále lákavejšia práca v zahraničí, ktorá vám okrem pocitu samostatnosti prinesie ďalšie príležitosti a výhody.

Spokojnosť našich remeselníkov je prvoradá! Naším cieľom  je neustále sa zlepšovať a poskytovať kvalitné služby pre našich klientov. Aby sme nehovorili len sami o sebe, nechali sme o našej značke hovoriť našich zákazníkov.

Nie je žiadnym tajomstvom, že v zahraničí pracuje veľké množstvo Slovákov.  Mnohí z nich ovládajú materinský jazyk krajiny, v ktorej sú zamestnaní alebo sa  ich sekundárnym jazykom stala angličtina, ruština či nemčina.

Aby sme vám získanie práce uľahčili, pripravili sme si Vás vzor štrukturovaného životopisu. Stačí si vzor životopisu len stiahnuť a prepísať informácie v ňom, na Vaše vlastné.

Máte za sebou maturitu alebo aj štátnice? Školské časy sa pre vás nadobro skončili a s tým súvisí aj hľadanie prvej práce. Ako si teda nájsť prvú prácu?

Od kedy sme členmi Európskej únie a otvorili sa nám hranice, otvorili sa aj pracovné možnosti a dnes už naozaj každý kto chce môže vycestovať a pracovať alebo aspoň brigádovať v zahraničí. Ktorú krajinu zvoliť, ak chcete pracovať v zahraničí?

Keď sa povie Belgicko asi každého hneď napadne Brusel a čokoláda. Belgicko však ukrýva viac. Nájdete tu množstvo krásnych historických miest, zaujímavých pamiatok a výborné jedlo.

Amsterdam je nádherné mesto a ak v ňom alebo blízko neho pracujete, rozhodne sa vydajte na prechádzku do ulíc spoznajte a ochutnajte toto krásne Holandské mesto. Dnes vám poradíme, čo si nesmiete nechať ujsť ak sa rozhodnete navštíviť Amsterdam.

Tirolsko je oblasť v Rakúsku známa najmä pre svoju krásnu prírodu lemovanú pohorím Álp. Okrem toho tu ale nájdete množstvo ďalších atrakcií. Dnes vám poradíme, čo by ste rozhodne mali navštíviť a ochutnať ak sa nachádzate v Tirolsku.

Mníchov je hlavné mesto Bavorska a je to tretie najväčšie mesto Nemecka. Leží na juhu Nemecka a rozhodne sa ho oplatí navštíviť. Je to krásne mesto. Ak pracujete, alebo ste sa práve rozhodli pracovať blízko Mníchova, prinášame Vám tipy na miesta, ktoré by ste v čase voľna určite mali vidieť, ochutnať a zažiť!

Ak ste sa rozhodli pracovať na živnosť v zahraničí, potrebujete mať splnené povinnosti, ktoré Vám ukladá zákon. Jednou z nich je vystavené tlačivo PD A od sociálnej poisťovne. Aké ďalšie veci by ste mali vedieť predtým, než začnete pracovať v zahraničí?

Zmluva o dielo je dokument, v ktorom sa podnikateľ zaväzuje vykonať objednanú prácu.

Založiť si živnosť je jednoduché. Spracovali sme pre Vás jednoduchý postup. 

Je pre Vás práca v zahraničí novinkou? V tomto článku nájdete najčastejšie kladené otázky, ktoré dostávame a naše odpovede.

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii