Čo sa oplatí vidieť a ochutnať, ak pracujete v Belgicku?

Čo sa oplatí vidieť a ochutnať, ak pracujete v Belgicku?

Keď sa povie Belgicko asi každého hneď napadne Brusel a čokoláda. Belgicko však ukrýva viac. Nájdete tu množstvo krásnych historických miest, zaujímavých pamiatok a výborné jedlo. NLM group ponúka prácu aj v Belgicku a dnes vám prezradíme, čo sa oplatí vidieť, ochutnať a zažiť ak pracujete v Belgicku.

1. PIVO A BELGICKÉ HRANOLKY

Vedeli ste, že v Belgicku sa vyrába viac ako 800 druhov pív? Ochutnať všetky počas jedného výletu je asi nemožné. Bola by však škoda neochutnať aspoň jedno. K pivu sa perfektne hodia pravé belgické hranolky. Sú robené zo starostlivo vybraných zemiakov a sú smažené na bravčovej masti. Do ich chrumkavosti sa zamilujete.


2. ČOKOLÁDA

Belgicko produkuje vyše 220 000 ton čokolády ročne. Viac ako 900 ton čokolády sa ročne predá len na bruselskom medzinárodnom letisku. Takmer každá obec v Belgicku má svoj čokoládový obchod, kde sa recepty často odovzdávajú z generácie na generáciu. Túto tradičnú pochúťku si nesmiete nechať ujsť ani vy.


3. ANTVERPY

Toto nádherné mesto patrí medzi špičku diamantového priemyslu. Antverpy nazývajú aj „Jeruzalem západu“ a to vďaka početnej židovskej komunite. Nájdete tu viac ako 1500 obchodov s diamantami. Odporúčame navštíviť múzeum diamantov a pokochať sa tou ligotavou krásou.


4. BRUSEL

Vynechať Brusel pri návšteve Belgicka, by bol hotový hriech. Prejdite sa po jednom z najkrajších námestí na svete Grote Markt (Grande Place), kde nájdete prekrásnu budovu radnice, svetoznámu sochu Manneken Pis — cikajúceho chlapčeka z roku 1916. Cestou určite natrafíte na jednu z najväčších atrakcií mesta -Atómium, čo je 102 metrov vysoký kolos z hliníku a oceli. Pod nim sa nachádza park s modelmi významných monumentov z celej Európy v mierke 1:25, takzvaná Mini Európa. Je to síce mimo centra, ale my sme to mali po ceste.


5. BRUGGY

Bruggy, mesto ktoré dodnes dýcha stredovekou atmosférov je tiež prezývané ako „Benátky Severu“. Úzke uličky, kamenné mosty, pokojná rieka, tajomné zákutia, množstvo bicyklov a zelene, útulné reštaurácie a kaviarničky sa vám určite zapíšu do srdca.
Jedna dovolenka vám je na návštevu Belgicka málo. Je to zaujímavá krajina plná zážitkov, zaujímavých a historických miest a dobrého jedla. Určite sa v budúcnosti zameriame v článkoch sa konkrétne miesta Belgicka viac. Napíšte nám, čo by vás zaujímalo.

Ak chcete pracovať v Belgicku, vyberte si z ponuky práce: https://www.nlmgroup.sk/ponuka-prace.html

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii