Čo sa oplatí vidieť, ak pracujete blízko Mníchova?

Čo sa oplatí vidieť, ak pracujete blízko Mníchova?

Mníchov je hlavné mesto Bavorska a je to tretie najväčšie mesto Nemecka. Leží na juhu Nemecka a rozhodne sa ho oplatí navštíviť. Je to krásne mesto. Ak pracujete, alebo ste sa práve rozhodli pracovať blízko Mníchova, prinášame Vám tipy na miesta, ktoré by ste v čase voľna určite mali vidieť, ochutnať a zažiť!

  1. Ochutnajte anglické záhrady!

Anglické záhrady patria k najväčším parkom na svete. Okrem toho, že za pekného počasia sa nebudete vedieť vynadívať na krásne záhrady a vodopády, oplatí sa ochutnať pivo a pečené koleno pri čínskej veži. Lepšie ste nejedli!

  1. Olympijský park

Navštíviť park vybudovaný pre Olympijské hry 1972 naozaj stojí za to. V súčasnej dobe celý komplex slúži k usporiadaniu koncertov, festivalov a športových akcií. Oplatí sa využiť možnosť a ísť na Olympijskú vežu odkiaľ je krásny výhľad na celý Mníchov! Mimochodom... Vedeli ste, že najvyšší kopec v parku  bol umelo vybudovaní z trosiek budov z 2. svetovej vojny?

  1. Mariánske námestie a viktualienmarkt

V centre Mníchova nájdete Marienplatz - jedno z najkrajších námestí na svete. Oplatí sa prísť najmä v čase 11:00 (o 12:00 a o 17:00 i v lete ). Vtedy totiž hrá zvonkohra budovy novej radnice. Hneď pri Mariánskom námestí sa nachádza veľký trh - viktualienmarkt, kde kúpite všetko, na čo si spomeniete.

  1. BMW Welt a BMW Múzeum

Ak ste milovníkom pekných áut, návštevu futuristickej budy BMW Welt by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Najmä za daždivého počasia sa sem odporúčame zažiť a prejsť pomedzi nablýskané autá a motorky. Vstup je zadarmo. Historické modely BMW zase môžete vidieť v múzeu BMW, ktoré sa tiež oplatí navštíviť.

  1. Zámok Nymphenburg

Očarujúci barokový zámok na okraji Mníchova by ste určite nemali vynechať, ak máte radi takýto typ výletov. Nymphenburg patrí k najväčším kráľovským palácom v Európe. Majestátnosť tohto zámku Vás určite očarí.

No a samozrejme nemôžeme zabudnúť na legendárny Oktoberfest, ktorý sa v Mníchove koná každý rok na jeseň. Ak budete v Mníchove v tomto čase, určite sa tento festival piva a jedla oplatí navštíviť.

V čase Vianoc sa zase oplatí navštíviť a ochutnať Vianočné trhy. Majú nezameniteľnú atmosféru.

Mníchov je plný úžasných miest a atrakcií. A náš výber je iba zlomok z toho, čo môžete v Mníchove vidieť a zažiť. Zaujalo Vás mesto Mníchov? Vôbec sa nečudujeme. Pozrite si ponuky práce v a pri Mníchove!

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii