Čo sa oplatí vidieť, ak pracujete v Tirolsku (Rakúsko)

Čo sa oplatí vidieť, ak pracujete v Tirolsku (Rakúsko)

Tirolsko je oblasť v Rakúsku známa najmä pre svoju krásnu prírodu lemovanú pohorím Álp. Okrem toho tu ale nájdete množstvo ďalších atrakcií. Dnes vám poradíme, čo by ste rozhodne mali navštíviť a ochutnať ak sa nachádzate v Tirolsku.

 

Príroda, turistika a cyklistika v Alpách

Neísť na turistiku v Tirolsku by bol hriech. Tirolsko leží v srdci Álp a je nimi lemované. V lete si užite prechádzku, nádhernú zeleň, pohľad na strieborné jazerá a krásne hory. Ak sa vám nechce šľapať pešo, môžete sa odviezť lanovkou. Príroda v Alpách je atraktívna ako pre turistov a horolezcov, tak pre cyklistov, na ktorých tu čakajú výborne upravené chodníky.

V zime zase k Alpám neodmysliteľne patrí lyžovačka. Kvalita lyžiarskych stredísk je pre Slováka sama o sebe zážitkom.

Rakúske “more”

Ak by ste sa chceli cítiť ako pri mori, odporúčame navštíviť jazero Achensee. Prizeračná, azurová voda pripomína more a v letných mesiacoch prináša skutočné schladenie. Nepresahuje teplotu 20°C, takže toto “more” je určené len pre otužilých plavcov.

Môžete sa ale previezť na lodi alebo sa venovať vodným športom. Ak predsa len zatúžite po plávaní alebo wellness, môžete navštíviť niektorý z hotelov v priľahlej dedinke.

Kramsach - vtipný cintorín, sklo a skanzen

O tom, že cintorín môže  byť aj vtipný, vás presvedčia v dedinke Kamsach. Všetky nápisy na náhrobných kameňoch sú veľmi vtipné. Napríklad: „Tu leží najlepší doktor celej oblasti. Tí okolo sú jeho pacienti." Ak máte radi čierny humor, návšteva tohto cintorína je pre vás povinnou jazdou.

Okrem toho je dedina známa ako sklárska oblasť. Nachádza sa tu aj špeciálna sklárska škola, kam sa dá ísť na exkurziu. Je jednou z mála v celej Európe.

V mestečku sa oplatí vidieť aj skanzen.Môžete tu vidieť ako sa bývalo v Tirolsku pred niekoľko sto rokmi.

Zámok Tratzberg

V prípade zlého počasia vrelo odporúčame navštíviť zámok Tratzberg. Na jeho nádvorí uvidíte vzácne fresky. Zaujímavosťou je, že na tomto zámku ako jedinom v celom Tirolsku  sa zachoval pôvodný nábytok zo 16. storočia. Navyše zámok už viac ako 500 rokov patrí rodine grófa Enzenberga, ktorý vás rád privíta na svojom panstve.

Swarovského krištáľový svet

Tento unikátny park, plný umeleckých diel zo swarovského kryštálov sa nachádza v mestečku Wattens. V tomto tirolskom mestečku má rodinná firma Swarovski svoju centrálu. Z návštevy tohto trblietavého sveta budete unesený. Park patrí k najnavštevovanejším miestam v Rakúsku, hneď po Schonbrunne a navštívilo ho už viac ako 12 miliónov návštevníkov.

Rakúsko je známe svojou výdatnou kuchyňou a preto nezabudnite Tirolsko aj ochutnať. Určite vám zachutia Tirolské knedlíčky, parené buchty alebo klasický viedenský rezeň. Ako dezert odporúčame známu Rakúsku dobrotu - Sacherovú tortu.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii