Akú krajinu zvoliť, keď chcete pracovať v zahraničí?

Akú krajinu zvoliť, keď chcete pracovať v zahraničí?

Práca v zahraničí už roky láka čoraz viac Slovákov. Vyššie platy, lepšie pracovné podmienky a často ani nie je nutné ovládať cudzí jazyk. Od kedy sme členmi Európskej únie a otvorili sa nám hranice, otvorili sa aj pracovné možnosti a dnes už naozaj každý kto chce môže vycestovať a pracovať alebo aspoň brigádovať v zahraničí. Ktorú krajinu zvoliť, ak chcete pracovať v zahraničí?

Práca v Česku

V susednom česku nájdete najviac Slovákov. Podobná kultúra, podobný jazyk a blízka geografická poloha robia z tejto krajiny voľbu číslo jedna pre mnohých slovákov. Najviac Slovákov, ktorí tu pracujú, sú tu vďaka predošlému štúdiu na českej vysokej škole. Avšak nemusíte byť vysokoškolák, aby ste mohli pracovať v česku. Je tu dosť rozvinutý priemysel a tak aj pre robotníkov a remeselníkov sa v česku nájdu zaujímavé pracovné pozície.

Práca v Rakúsku

Rakúsko patrí tiež k obľúbenej destinácii na prácu Slovákov. Rakúsko je rovnako ako česko náš sused a navyše ponúka omnoho vyššie platy. Pre remeslníkov je tu na výber množstvo pracovných ponúk a znalosť jazyka vôbec nepotrebujete! Stačí ak nemčinu ovláda iba vedúci partie. Rakúšania sú veľmi štedrí a dobre odvedenú prácu vedia patrične odmeniť peniazmi k výplate  navyše.

Práca v Nemecku

Nemecko je, spolu so Švajčiarskom, ďalšou nemecky hovoriacou krajinou, kam veľa ľudí, a teda aj Slovákov, odchádza za prácou. Priemerný plat je samozrejme najväčším lákadlo tu pracovať, keďže je niekoľko násobne vyšší ako u nás. Ajj kultúra a kuchyňa Nemecka je celkom blízka tej našej. Ak ovládate Nemčinu, bude veľkou výhodou. Domáci si nesmierne cenia znalosť jazyka. Ale nebojte sa. Ani v nemecku nie je nutné ovládať jazyk. Stačí ak ho ovláda jeden z partie!

Práca v zahraničí má množstvo výhod. Vyspelejšia ekonomika ponúka lepšie platy a často aj lepšie pracovné podmienky. Ak ste šikovný remeslník, vyberte si prácu z našej ponuky a skúste vycestovať! Veríme, že sa pridáte k zástupu spokojných pracovníkov. V prípade ak neovládate jazyk, odporúčame vám vycestovať ako partia kde ho bude ovládať aspoň jeden. Nie je potrebná vysoká úroveň, stačí sa vedieť dohovoriť.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii