Ako sa pripraviť na pohovor?

Ako sa pripraviť na pohovor?

Či už sa chystáte na pohovor k nám, do NLM group a čaká vás práca v zahraničí, alebo idete na pohovor niekam inam, príprava je vždy rovnaká a dôležitá. Z ponuky práce ste si vybrali ideálnu pre vás a tak určite chcete urobiť dobrý dojem. Mali by ste byť schopný vhodne odprezentovať svoje pracovné skúsenosti a kľúčové schopnosti tak, aby ste zamestnávateľa oslovili. My vám s tým pomôžeme.

Vaše údaje zo životopisu

Poriadne si naštudujte to, čo ste uviedli do životopisu. Tieto údaje by ste mali vedieť z hlavy. Otázky ohľadom životopisu vám na pohovore určite položia a vy by ste pri odpovedi nemali váhať, inak to bude pôsobiť tak, že ste si svoj životopis vymysleli. 

Informácie o firme, v ktorej chcete pracovať

Ak ste si z ponuky práce vybrali takú, ktorú naozaj chcete, mali by ste dobre poznať firmu, v ktorej sa o pozíciu uchádzate. Naštudujte si niečo o jej činnosti, histórii či predstaviteľoch. Určite navštívte webovú stránku firmy a jej sociálne siete. 

Informácie o pozícií, na ktorú sa uchádzate

Určite si naštudujte aj pracovnú ponuku o ktorú ste sa rozhodli uchádzať. Pripravte si nejaké otázky k pracovnému miestu, aby ste ukázali, že o pozíciu máte naozaj záujem. Ak nebudete pracovnú ponuku poznať, bude to vyzerať, že iba skúšate a reagovali ste na veľa rôznych pracovných ponúk.

Aké sú vaše silné stránky

Určite sa zamyslite aj nad tým, aké sú vaše silné stránky a prečo ste práve vy ideálny kandidát. Ovládate jazyk krajiny, v ktorej chcete pracovať? Ste šikovný remeselník? Máte veľa praxe?  Aké sú vaše kľúčové silné stránky, charakterové vlastnosti a úspechy? Určite si pripravte aj odpoveď na otázku prečo práve vy chcete danú pozíciu a prečo by firma mala prijať práve vás. 

No a čo na záver? Na pohovor sa slušne oblečte, príďte čistý a na hlavne - Príďte na čas. Želáme vám veľa šťastia!

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii