Kedy bude znova možné pracovať v zahraničí s NLM group?

Kedy bude znova možné pracovať v zahraničí s NLM group?

Práca v zahraničí sa v súčasnej situácii stala doslova riziková. Preto sme sa my, v NLM Group rozhodli správať sa zodpovedne voči našim remeselníkom, a prerušili sme všetky spolupráce so zahraničím. Ako sa postupne uvoľňujú opatrenia, čoraz viac dostávame otázku: Kedy bude znova možné pracovať v zahraničí?

Na túto otázku sa nám pomaly črtá odpoveď. Opatrenia sa uvoľňujú, hranice sa ako tak otvárajú a my sme začal rokovať s partnermi v zahraničí. Vzhľadom na nebezpečenstvo, ktoré vírus stále predstavuje, sme sa rozhodli obnoviť spolupráce zatiaľ iba v Česku, Nemecku a Rakúsku - teda v krajinách, kde sa vírus už dostal pod kontrolu a vycestovať za prácou bude pre našich spolupracovníkov bezpečné.

Krajiny majú stále veľmi prísne opatrenia na hraniciach, na prekročenie hranice potrebujete čerstvý výsledok korona testu v angličtine a niekde nie je možné vyhnúť sa povinnej karantény v krajine kam sa vydáte pracovať, prípadne ešte stále budete musieť podstúpiť karanténu pri návrate na Slovensko.

Aj prácu v zahraničí cez NLM Group čakajú zmeny. Dvojtýždňové turnusy, ktoré boli medzi našimi spolupracovníkmi obľúbené, asi nebudú kvôli domácej karanténe dobrá voľba. Preto budeme vyberať pracovníkov, ktorí chcú ísť na dlhšie turnusy. Taktiež bude potrebné počas celého turnusu dodržiavať zvýšené hygienické opatrenia, často si umývať ruky, dezinfikovať oblečenie a ak to bude v danej krajine povinné, aj nosiť rúško. Aj keď očakávame prvé spolupráce už čoskoro, do normálu sa ešte niekoľko mesiacov nevrátime a treba s tým pri reakcii na pracovnú ponuku počítať.

Pohovory budú aj naďalej v našej agentúre prebiehať cez Skype, celú spoluprácu spolu vybavíme online a nebude nutné chodiť k nám na pobočku. Dobrá správa pre nových spolupracovníkov je, že dnes už aj živnosť viete vyriešiť online a tak vám nič nebude brániť pracovať a zarábať.

Chápeme, že naši remeselníci nemôžu zostať dlho bez príjmu. Napriek tomu vás všetkých chceme požiadať o trpezlivosť. Prvých spolupracovníkov pošleme pracovať do zahraničia až vtedy, keď si budeme istý, že bude situácia v danej krajine pokojná a práca tak nebude predstavovať zdravotné riziko. Prvé zákazky predpokladáme už začiatkom leta.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii