Môžem pracovať v zahraničí keď nepoznám jazyk?

Môžem pracovať v zahraničí keď nepoznám jazyk?

Nie je žiadnym tajomstvom, že v zahraničí pracuje veľké množstvo Slovákov.  Mnohí z nich ovládajú materinský jazyk krajiny, v ktorej sú zamestnaní alebo sa  ich sekundárnym jazykom stala angličtina, ruština či nemčina. Na druhú stranu existuje veľké percento ľudí, ktorí  sa odhodlali ísť do “neznámeho” sveta napriek neznalosti cudzieho jazyka. Existuje aj tretia skupina ľudí, možno ste to práve vy! A to sú  ľudia túžiaci po práci v zahraničí, dúfajúc či už v lepšie platové ohodnotenie, nový lepší život alebo len chcú nové zážitky a dobrodružstvá. Bráni im v tom však strach…   

Strach z neznalosti jazyka nás často priam donúti zotrvať  v našej pracovnej pozícií, s ktorou nie sme spokojní. Rečová bariéra pôsobí skutočne v prvom momente odstrašujúco. Možno to bude trvať niekoľko rokov a možno len pár mesiacov. Napriek tomu  v mysli vznikajú otázky, “čo keď si  nedokážeme nájsť prácu, začleniť sa do spoločnosti, nájsť si priateľov alebo vykonávať úlohy každodenného života?”  a tie nás odrádzajú od miesta, kde by sa nám finančne mohlo žiť ľahšie a zároveň lepšie.  Ak to chcete skúsiť prekonajte ten strach! 

Už dávno práca v zahraničí nefunguje len na vlastnú päsť. Ak ste šikovný remeselník a ruky sú vašim  pracovným nástrojom existujú rôzne možnosti. Jednou z možností je obrátiť sa na agentúru, ktorá sprostredkováva celý kontrakt medzi čakateľom na prácu a firmou. Touto možnosťou sme napríklad my. Priamo na našom webe si môžete vybrať ponuku, ktorá vás zaujala. Je to úplne jednoduché. Vidíte tam svoj plat, podmienky, benefity. Následne je potrebné  nás kontaktovať a už ste takmer pri poslednom kroku a to je pohovor. Potom už vás nič viac nedelí od vašej práci v zahraničí.  

Pre niekoho to je koniec jeho cesty za prácou a dokáže sa zaobísť bez jazyka. V úvode sme už spomenuli, že  v zahraničí pracuje veľké množstvo Slovákov a je pomerne veľká šanca, že aj v mieste vašej novej práce sa vyskytnú ľudia hovoriaci slovenským jazykom  a nebudete mať núdzu o to, aby ste sa učili nový jazyk. Ak sa však rozhodnete inak a máte túžbu zlepšovať sa a rásť vo svojej kariére, posúvať sa ďalej sú pre vás otvorené ďalšie možnosti.    V zahraničí existujú rozmanité jazykové kurzy pre pracujúcich cudzincov od základov až pre pokročilých. Počas vášho voľného času môžete absolvovať niekoľko týchto kurzov či jazykových škôl. 

Nechcete vyhadzovať peniaze za rôzne jazykové lekcie?  Je možné naučiť sa jazyk v cudzej krajine bez školy? Áno! a pomerne jednoducho! Počúvajte vaše okolie, rozprávajúce sa jazykom krajiny. Pýtajte sa. Učte sa sami. Existuje veľké množstvo kníh, programov a mobilných aplikácií, ktoré vám umožnia učiť sa od základných fráz po komplikované vety. Snažte sa spoznať ľudí hovoriacich jazykom, ktorý sa chcete naučiť.  Ako sa hovorí. Pomaly ďalej zájdeš. Začnete s jednoduchými vetami v obchode, v práci, ani sa nenazdáte a daný jazyk už nebude viac pre vás cudzím jazykom. Možno vás to prekvapí, ale cudzí jazyk sa dokážete naučiť už za rok pôsobenia v zahraničí.  

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii