Prečo je práca s NLM dobrá hneď po škole?

Prečo je práca s NLM dobrá hneď po škole?

Ako čerstvý absolvent máte neobmedzené možnosti kam svoj život (osobný aj profesijný) posunúť ďalej. Jednou z nich je stále lákavejšia práca v zahraničí, ktorá vám okrem pocitu samostatnosti prinesie ďalšie príležitosti a výhody.

Kde začať?

Rozhodnutie, kam za prácou vycestujete je len na vás. Každá krajina má svoje pozitíva aj negatíva. Ak ste absolvent Česko bude pre vás vhodná voľba. Táto krajina je nám kultúrne a jazykovo najbližšia. Príležitosti sa môžete chopiť ale aj v Rakúsku, Nemecku, Holandsku či Belgicku. Spomínané krajiny ponúkajú okrem vyššieho platu aj vyššiu životnú úroveň, novú kultúru a možnosť zlepšiť sa v cudzom jazyku, čo je na nezaplatenie!

Nový pohľad na život

Ak plánujete vycestovať za prácou do zahraničia musíte počítať s tým, že začiatky nie sú ľahké (ale to ani na Slovensku). Nové prostredie, zvyky a iný systém krajiny ako takej. Na druhej strane sa môžete tešiť na nové zážitky a ľudí, ktorí vám ukážu úplne iný pohľad na svet.

Koľko jazykov vieš.....

Ak je jazyková bariéra pre vás tým najväčším strašiakom, báť sa určite nemusíte. Obrovskou výhodou práce v zahraničí je možnosť zdokonaliť sa v cudzom jazyku, prípadne sa ho naučiť. Vaše pracovné zaradenie sa bude odvíjať od jazykových znalostí. Ak sa chystáte za prácou spolu s kamarátom či rovno celá partia, uistite sa, že aspoň jeden z vás sa v zahraničí bude vedieť dohovoriť.  Po príchode zo zahraničia sa môžete so svojimi pracovnými ale aj jazykovými schopnosťami uchádzať o lepšie platenú prácu.

Zárobok

Ak ste čerstvým absolventom strednej alebo vysokej školy, práca v zahraničí je pre vás zárukou vyššieho zárobku. Na výšku mzdy má vplyv mnoho faktorov ako napríklad krajina do ktorej sa rozhodnete vycestovať, samotná profesia, ktorú budete v zahraničí vykonávať a v neposlednom rade aj vaše jazykové schopnosti. Tak či onak, ak sa rozhodnete pre akúkoľvek krajinu máte istotu, že na obdobnej pozícií dosiahnete vyšší plat ako na Slovensku.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii