Spoznajte Amsterdam!

Spoznajte Amsterdam!

Amsterdam je nádherné mesto a ak v ňom alebo blízko neho pracujete, rozhodne sa vydajte na prechádzku do ulíc spoznajte a ochutnajte toto krásne Holandské mesto. Dnes vám poradíme, čo si nesmiete nechať ujsť ak sa rozhodnete navštíviť Amsterdam.

 

1. Kanály v Amsterdame

Kanály. Amsterdam je označovaný ako Benátky severu a tak kanály si určite pozrite. V podstate sa im ani nevyhnete, lebo križujú celé mesto. Je ich viac ako 160 a každý je niečím výnimočný. Určite nevynechajte Prinsengracht a historický Brouwersgracht. Ak chcete kanály splaviť loďou, nie je to problém - v Amsterdame je množstvo agentúr, ktoré vám tento zážitok sprostredkujú.

2. Historické centrum Amsterdamu

Historické centrum Amsterdamu okolo námestia Dam, by ste tiež nemali vynechať. Pokochajte sa pohľadom na krásny kráľovský palác, Koninklijk Paleis. Za obdiv stoja aj ďalšie historické budovy. Mestská radnica, pamätník padlých v druhej svetovej vojne, množstvo kostolov a tiež aj Voskovým múzeom Madame Tussaud.

3. Rijskmuseum

Ak máte radi múzeá, tak práve najväčšie múzeum Holandska by ste určite mali navštíviť. Pozrite si výstavu rokov kolekciou zlatej éry nizozemského maliarstva, sochárstva a ukážky tradičného nábytku, modely lodí a domovy pre bábiky. Pred múzeom nájdete veľmi populárnu skulptúru „I (Am)sterdam“, ak z mesta odídete bez fotky s ňou, akoby ste v Amsterdame ani neboli.

4. Múzeum Anny Frankovej

Múzeum Anny Frankovej tiež stojí za návštevu. Je to skutočný dom, v ktorom sa počas druhej svetovej vojny ukrývala Anna Franková s rodinou a v ktorom napísala svoj denník.

5. Štvrť červených svetiel

Štvrť preslávená legalizovanou prostitúciou patrí k najstarším svojho druhu na svete. Sídli tu aj najstarší špecializovaný obchod pre predaj prezervatívov. Zaujímavá môže byť aj návšteva Múzea sexu.

6. Heineken Experience

Ak ste milovník piva, navštívte priestory pivárne Heineken, kde Vás povodia po celom pivovare a spoznáte výrobný proces piva Heineken.Po prehliadke si samozrejme môžete vychutnať dobre vychladený Heineken. Mimochodom… boli ste už niekedy zatvorený vo fľaške piva? Počas prehliadky vás do fľaše vo veľkosti človeka môžu zatvoriť. 

V Amsterdame tiež nevynechajte výbornú kávu a ochutnajte aj Holandské syry, ktoré sú naozaj delikátne. Pri návšteve Holandska určite ochutnajte rybu haring, ktorá sa pripravuje špeciálnym spôsobom. Kto má rád sladké, nemál by vynechať wafle stroopwafels, ktoré sa dajú čerstvo upečené kúpiť v stánkoch na ulici

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre NLM Group s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti NLM Group s.r.o.. Viac informácii